روز هفته صبح عصر
چهارشنبه ها - 15 - 20

قبل و بعد از عمل جراحی لثه


تاریخ ارسال : 1398/9/16 12:19:12 تعداد بازدید : 5,659 مرتبه نسخه ی قابل چاپ

در صورتی که تا ۴۸ ساعت پس از جراحی درد شما افزایش یافت و به داروهای ضد درد بدون نسخه پاسخ نداد، هر چه سریع تر به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

1. خونریزی: مقدار خونریزی کمی به مدت 1 تا 2 روز بعد از جراحی لثه پیش بینی می شود. اگر خونریزی دوباره شروع شد ، یک گاز مرطوب ، یک دستمال مرطوب یا یک چای مرطوب مرطوب را روی ناحیه خونریزی قرار دهید و به مدت 30 دقیقه با فشار محکم آن را گاز بگیرید. جویدنی نیست.

2. شستشو: تا یک روز پس از جراحی، دهان خود را نشویید و مسواک نزنید. روز پس از جراحی، دهان خود را با محلول آب نمک گرم، هر شش ساعت یک بار، شستشو دهید. می توانید سایر دندان ها ر با احتیاط مسواک بزنید. در صورتی که هنوز احساس درد دارید، می توانید مسواک زدن را یک تا دو روز دیگر نیز به تعویق بیاندازید.

3. به مدت 24 ساعت تف نکنید. ممکن است خونریزی را افزایش دهد.

4- به مدت 24 ساعت سیگار نکشید.

5- از دهانشویه یا هر چیزی که الکل موجود در آن باشد به مدت 24 ساعت استفاده نکنید.

6. خم نشوید و اجسام سنگین را بلند نکنید یا بیش از حد گرم شوید.

7. تا ۲۴ ساعت پس از جراحی از نی برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید. نوشیدن با نی، لخته خون تشکیل شده روی زخم را از بین می برد.

8- تورم: تورم بعد از لثه شایع است و نیازی به ایجاد نگرانی نیست.یک کمپرس یخ بردارید و ۳۰ دقیقه آن را روی صورت خود قرار دهید. سپس ۳۰ دقیقه به صورت خود استراحت دهید. این کار را در ساعات بیداری تا ۲۴ ساعت پس از جراحی لثه انجام دهید.

9. درد: برای درد، از داروی های مسکن بدون نسخه که فاقد آسپرین هستند استفاده کنید. در صورتی که این داروها کافی نیستند، از دندانپزشک خود برای تجویز یک مسکن قوی تر کمک بگیرید.

10. رژیم غذایی:مایعات زیاد مصرف کنید و هر چیزی که تنها به بلعیدن نیاز دارد به خصوص شیر و آبمیوه را مصرف کنید. شیک ها نوشیدنی های مقوی و مفیدی در این دوره هستند.

11. خواب: در هنگام خواب سر خود را با دو بالش بالاتر بیاورید.


در صورتی که تا ۴۸ ساعت پس از جراحی درد شما افزایش یافت و به داروهای ضد درد بدون نسخه پاسخ نداد، هر چه سریع تر به دندانپزشک خود مراجعه  کنید.


برچسب ها
جراحی لثه ,خونریزی لثه ,اقدامات قبل از عمل جراحی لثه

مطالب مرتبط
 • تاریخ ارسال : 1398/5/16 6:30:06 0
  با براکت های شل شده چه باید کرد؟
  اگر یک یا تعداد بیشتری از براکت های شما شل شده است ، سریعاً با ارتودنتیست یا دندانپزشک تماس بگیرید. و میزان شل بودن آن را اطلاع دهید.
 • تاریخ ارسال : 1397/4/20 6:42:54 0
  علت دندان درد در پی دویدن چیست؟
  دندان درد در پی دویدن.
 • تاریخ ارسال : 1398/6/16 6:00:23 0
  5 نکته برای گذراندن هفته اول درمان با براکت ها
  هفته اول درمان ارتودنسی برای بسیاری از افراد دشوار است. هنگامی‌که براکت ها تنظیم می‌شوند، معمولاً برای چند روز اول احساس ناراحت‌ کننده‌ای را تجربه می‌کنید زیرا دندان و دهان به وجود آن‌ها عادت نکرده است. این ناراحتی معمولاً پس از چند روز یا حداکثر یک هفته از بین می‌رود. افرادی که ارتودنسی دارند گاهی احساس درد یا ناراحتی می‌کنند اما این درد عمدتاً به خاطر وجود جای زخم است و احساس ناراحتی در اثر برخورد براکت به گونه‌ها، دندان و لب‌ها به وجود می‌آید. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد، روش‌های مختلفی وجود دارد که سریعا درد و ناراحتی را برطرف می‌کند
 • تاریخ ارسال : 1394/10/4 10:07:39 0
  نحوه صحیح مسواک زدن
  نحوه صحیح مسواک زدن با وجود براکت های ارتودنسی متفاوت است.

دیدگاه های کاربران
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن دیدگاه :
کد امنیتی :
در صورت ارسال نظر جدید توسط کاربران دیگر ، به من اطلاع بده
نظرسنجی
نظر شما در مورد عملکرد منشی در مطب چیست؟

خیلی بد
ضعیف
عالی
تماس با ما

کرمانشاه - دبیر اعظم - كوچه دبيراعظم ( زرافشاني) - ساختمان ارشيا - طبقه دوم - واحد سوم
08337293262 -
300011122222 info@dr-golshah.com